Informacja rektora o rozpoczęciu kadencji 2016-2020

rektor Robert TomanekSzanowni Państwo,

Dziś rozpoczęła się kadencja władz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Na początku tego czasu życzę współpracownikom i studentom wielu sukcesów, mam nadzieję, że nie zawiedziemy Waszych oczekiwań. Jednocześnie chciałbym podziękować władzom w kadencji 2012-2016 za wysiłek włożony w rozwój Uczelni. W szczególności dziękuję za ogrom pracy i zaangażowanie Rektorowi-seniorowi prof. zw. dr. hab. Leszkowi Żabińskiemu, któremu życzę przede wszystkim powrotu do zdrowia.

Witając wszystkich Państwa u progu nowej kadencji, chciałbym poinformować, że od dziś zmieniła się struktura organizacyjna Uczelni – wiąże się to głównie ze scaleniem czterech pionów prorektorskich w dwa. Podjęte zmiany są początkiem głębszej reorganizacji, której celem jest usprawnienie obsługi procesów zgodnie z ideą lean management. Po zasięgnięciu opinii Senatu i Rad Wydziałów – drugi etap zmian organizacyjnych nastąpi od 01.10.2016. Informuję także, że obowiązki pierwszego zastępcy rektora powierzyłem prof. Sławomirowi Smyczkowi, prorektorowi ds. edukacji i internacjonalizacji.

Zgodnie z zapowiedziami z czasu wyborów, na bieżąco będę informował o podejmowanych przeze mnie i prorektorów działaniach. Rozpoczynając kadencję dokonujemy reorganizacji, ale też podejmujemy zapowiedziane procesy inwestycyjne i przedsięwzięcia służące rozwojowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku,

Robert Tomanek - rektor