IX Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem UE Katowice

W dniach 10-12 maja w Katowicach odbywa się IX edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W blisko stu sesjach tematycznych weźmie udział kilkuset panelistów, m.in. reprezentanci krajowego i europejskiego parlamentu, przedstawiciele rządów z Polski, Europy i reszty świata, prezesi największych firm, biznesmeni, przedstawiciele nauki - w tym eksperci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Nasza Uczelnia po raz kolejny jest partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC).

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC) to trzydniowy cykl debat o bogatej i różnorodnej tematyce, podążającej za aktualną sytuacją gospodarczą Polski, Europy i świata. Wyróżnikiem imprezy jest reprezentatywne grono dyskutantów. W ramach dziewiątej edycji organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

Na kształt Europejskiego Kongresu Gospodarczego realny wpływ mają przedstawiciele naszej Uczelni. W Radzie EEC zasiada m.in. nasz rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Nasi eksperci uczestniczą też licznie w sesjach Kongresu, a studenci uczestniczą w projekcie EEC – Liderzy przyszłości.
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest od lat naturalnym zapleczem Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jednym z miejsc spotkań kongresowych jest właśnie UE Katowice. – mówi rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

Naszą Uczelnię w roli prelegentów w poszczególnych sesjach reprezentować będą:

• Prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar, kierownik Katedry Analiz Gospodarczych i Finansowych, członek Rady Polityki Pieniężnej
    11 maja 2017 r. | 9.30-11.00 | Sala Konferencyjna B (Wielofunkcyjna) | sesja: Miejsce Europy w globalnej gospodarce
  • Prof. dr hab. Jacek Szołtysek, kierownik Katedry Logistyki Społecznej
    11 maja 2017 r. | 9.30-11.00 | Sala Konferencyjna C (Namiot) | sesja: Smart City – miasto inteligentne i przyjazne
  • Dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor
    11 maja 2017 r. | 11.30-13.00 | Sala Konferencyjna 6 | sesja: Przyszłość sektora BPO/SSC w Polsce i Europie oraz
    12 maja 2017 r. | 9.30-11.00 | Sala Konferencyjna 10 | sesja: Szkolnictwo wyższe – od ilości do jakości
  • Prof. dr hab. Sławomir Smyczek, prorektor ds. edukacji i internacjonalizacji
    11 maja 2017 r. | 11.30-13.00 | Sala Konferencyjna 25 | sesja: Nowy konsument, nowa ekonomia oraz
    12 maja 2017 r. | 13.30-15.00 | Sala Konferencyjna 6 | sesja: Nowoczesna oświata – zatrudnienie i innowacyjność
  • Dr hab. Jan Wojtyła, prof. UE, Katedra Prawa i Ubezpieczeń, kierownik Centrum Badawczego Społecznego Dialogu Pracy, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o.
    10 maja 2017 r. | 13.00-14.00 | Sala Konferencyjna A (Wielofunkcyjna) | sesja: Prezentacja strategii Polskiej Grupy Górniczej oraz
    12 maja 2017 r. | 9.30-11.00 | Sala Audytoryjna | sesja: Energetyka oparta na węglu

Europejski Kongres Gospodarczy jest platformą wymiany poglądów, wiedzy i prowadzenia dyskusji, podczas której wskazywane są kluczowe dla przyszłości gospodarki rozwiązania. To także wydarzenie o ugruntowanej pozycji, znaczeniu i prestiżu. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 8 tysięcy gości. – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

Kongresowi towarzyszyć będą 3. edycja projektu EEC – Liderzy przyszłości, czyli spotkań z liderami świata biznesu, polityki i mediów (na UE Katowice, aula CNTI, 10-11 maja) oraz 2. edycja European Start-up Days, wydarzenia łączącego start-upy i korporacje (w katowickim Spodku, 11-12 maja).

EEC - Liderzy przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow) to spotkania dla studentów wszystkich typów studiów zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych oraz absolwentów i młodych przedsiębiorców. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Celem projektu jest kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym.

Więcej o projekcie oraz agenda EEC – Liderzy przyszłości

European Start-up Days to przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami,  inwestorami
a organizacjami wsparcia biznesu. Uczestnicy będą przedstawiać swoje start-upy przed audytorium EEC w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek, biorąc udział w konkursie Start-up Challenge. Autorzy 100 najciekawszych pomysłów na biznes zaprezentują swoje projekty w dedykowanej przestrzeni Scale-up Alley. Wśród nich jest także nasz absolwent Norbert Walczyński, założyciel start-upu Waterless, który został zakwalifikowany do 100 najbardziej innowacyjnych pomysłów na biznes w konkursie European Startup Days.

Przeczytaj o 100 najlepszych start-upach na: wnp.pl

Więcej o start-upie naszego absolwenta na stronie: www.waterless.pl oraz na Facebooku.

Więcej o European Start-up Days

Więcej o Kongresie na stronie: www.eecpoland.eu.