Jubileusz 80-lecia uczelni

Wraz z inauguracją roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczyna obchody jubileuszu 80-lecia uczelni. W roku jubileuszowym zaplanowano wiele wydarzeń dla społeczności akademickiej.

Nieoficjalnie obchody 80-lecia zainaugurowano uczczeniem 150. rocznicy urodzin Karola Adamieckiego – patrona uczelni w latach 1972-2009 i współtwórcy nauk o zarządzaniu. 17 marca w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyła się z tej okazji uroczysta sesja naukowa. Oficjalnie rok jubileuszowy otwiera jednak inauguracja roku akademickiego 2016/2017, a jego punktem kulminacyjnym będzie Święto Uczelni 11 stycznia 2017 r.

Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele przedsięwzięć i publikacji naukowych.

Szczegóły można znaleźć na specjalnej stronie internetowej pod adresem: www.ue.katowice.pl/jubileusz.