Kolejna edycja Tygodnia Integracyjnego dla cudzoziemców

1 października 2016 r. zakończyła się kolejna edycja Tygodnia Integracyjnego dla zagranicznych studentów studiujących na naszej Uczelni. Gościliśmy w tym roku około 60 nowych studentów długoterminowych m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Włoch, Czech i Wielkiej Brytanii. Zostali oni przyjęci na studia I i II stopnia prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim na naszych wydziałach.

Podczas całego tygodnia studenci mieli okazję poznać Uczelnię, miasto oraz region. Brali udział w kilku imprezach integracyjnych ze studentami polskimi (wolontariuszami programu Anioł Stróż) oraz ze studentami zagranicznymi, którzy przyjechali w ramach wymiany (ok 150 osób). W sumie, w tym semestrze, na naszej Uczelni kształcić się będzie ponad 200 studentów z całego świata (ponad 30 krajów). Nowych studentów zagranicznych powitał Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz wiceprezydent miasta Katowice Marzena Szuba. Wydarzenie zostało przygotowane przez Biuro Komunikacji Marketingowej we współpracy z wolontariuszami, Biurem Międzynarodowej Współpracy, Biurem Rekrutacji oraz ESN UE Katowice.

Witamy wszystkich serdecznie w naszej Alma Mater i życzymy samych sukcesów!