Kolejne projekty norweskie realizowane w naszej Uczelni

Od 1 kwietnia 2014 roku nasza Uczelnia realizuje kolejne dwa projekty finansowane przez Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy.

Pierwszy z nich Edukacja dla rozwoju badań i innowacji jest finansowany w ramach działania Rozwój polskich uczelni, a głównym celem projektu jest rozwój zdolności edukacyjnych i organizacyjnych pięciu polskich uczelni wyższych w stosunku do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Uniwersytetem w Stavanger, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie (Lider projektu), Stowarzyszeniem "Edukacja dla przedsiębiorczości", Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk/KPK PB UE, Uniwersytetem Szczecińskim, Politechniką Łódzką oraz Politechniką Częstochowską.

Drugi projekt Międzynarodowa sieć wspierania badań i transferu wiedzy, jako płaszczyzna współpracy uczelni polskich i norweskich jest finansowany w ramach działania Współpraca instytucjonalna i ma na celu zbudowanie polsko-norweskiej płaszczyzny współpracy badawczej poprzez: opracowanie modelowego rozwiązania związanego z zarządzaniem projektami badawczymi i transferem wiedzy dla polskich uczelni, zdefiniowanie obszarów badawczych będących w przyszłości przedmiotem wspólnie podejmowanych prac badawczych, przyjęcie zasad przyszłej współpracy badawczej w tym powołanie "międzynarodowej sieci badawczej". Projekt jest realizowany w partnerstwie z Uniwersytetem w Bergen, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie (Lider projektu), Stowarzyszeniem "Edukacja dla Przedsiębiorczości", Politechniką Wrocławską, Politechniką Częstochowską oraz Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Więcej informacji na stronie projektów: www.projektynorweskie.edp.org.pl.

W realizację obu projektów są zaangażowani pracownicy Katedry Demografii i Statystyki Ekonomicznej, a prace koordynuje prof. zw. dr hab. Grażyna Trzpiot.