Konferencja naukowa nt. współczesnych problemów ekonomicznych

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Współczesne problemy ekonomiczne. Państwo a rynek", która odbędzie się 20 maja 2014 r. w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wieloletnie kontakty oraz dobrze rozwijająca się współpraca między Uczelniami zaowocowały cyklicznie realizowanymi konferencjami naukowymi. Gospodarzem obecnej konferencji będzie Katedra Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wspólnym tematem cyklicznych konferencji są współczesne problemy ekonomiczne.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia:

• nowy paradygmat w teorii ekonomii,
  • państwo jako podmiot we współczesnej gospodarce,
  • ekspansja czy schyłek znaczenia rynku?
  • w kierunku heterodoksji polityki gospodarczej,
  • etyka państwa, etyka rynku.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Dziekani Wydziałów Uczelni organizujących Konferencję:

• Prof. UE dr hab. Barbara Kos - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Wydział Ekonomii,
  • Prof. UE dr hab. Marek Łyszczak - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Nauk Ekonomicznych,
  • Prof. US dr hab. Piotr Niedzielski - Uniwersytet Szczeciński, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!