Konferencja nt. szkolnictwa zawodowego

W poniedziałek 23 marca br. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyła się konferencja pt. "Edukacja zawodowa kluczem do przyszłości regionu".

Tematem przewodnim spotkania była kondycja szkolnictwa zawodowego i perspektywy dopasowania go do potrzeb pracodawców. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy i przedstawiciele firm z województwa śląskiego oraz Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tematyka konferencji korespondowała z przyjętym przez Zarząd Województwa "Programem Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020". Koordynatorem zespołu ekspertów i współautorką  programu jest dr Maria Buszman-Witańska z Katedry Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów. Ponadto jako ekspert w badaniu fokusowym w ramach przygotowania Strategii wzięła udział prof. Aldona Frączkiewicz-Wronka, kierownik Katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych.

Szczegółowe informacje oraz galeria zdjęć z konferencji dostępne są na stronie: www.slaskie.pl.