Misja edukacyjna w Azerbejdżanie

W dniach 9-11 października br. przedstawiciele naszej Uczelni uczestniczyli w działaniach promocyjnych w ramach akcji "Study in Poland".

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w dziewiątych międzynarodowych targach "Azerbaijan International Career Exhibition". Reprezentowali nas prof. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu oraz student z Ukrainy, Mykola Zavhorodnii. W trakcie wyjazdu spotkali się również z władzami Państwowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Baku oraz przedstawicielami Ambasady RP w Azerbejdżanie. Targi rekrutacyjne to jedyne wydarzenie tego typu w regionie, zorganizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Szkolnictwa Republiki Azerbejdżanu.

Na podstawie danych z poprzednich edycji Targów, organizatorzy spodziewają się ponad 10 tysięcy odwiedzających, bezpośrednio zainteresowanych podjęciem studiów wyższych w kraju i za granicą. Stoisko "Study in Poland" organizowane jest dla polskich uczelni przez Fundację Perspektywy. Azerbejdżan od kilku lat jest liderem wśród krajów Wspólnoty Niepodległych Państw pod względem wzrostu PKB. W ciągu ostatnich pięciu lat gospodarka Azerbejdżanu zwiększyła się ponad dwukrotnie. Jednocześnie jest to kraj z młodym społeczeństwem, gdzie z 9 milionów mieszkańców ponad 20% (blisko 2 miliony) – to młodzi ludzie w wieku 16-28 lat. Dobre wykształcenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż popyt na wysoko wykwalifikowane kadry wewnątrz kraju stale rośnie. Co roku ponad 15 tysięcy studentów wybiera kształcenie za granicą!

Azerbejdżan jest nowym kierunkiem działań promocyjnych naszej Uczelni. Działania koordynowane są przez Zespół Promocji Zagranicznej w Biurze Promocji i Nowych Mediów i wspierają proces internacjonalizacji Uczelni, będący częścią Misji Uniwersytetu.