Przejdź do menu Przejdź do treści

Nasi pływacy na podium

Podczas odbywających się w dniach 12-13 kwietnia br. w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu zawodnicy naszej uczelni wywalczyli 4 brązowe medale.

W konkurencjach indywidualnych brązowy medal w typach uczelni społeczno-przyrodniczych zdobyli: Łukasz Kopeć na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:04,11 i Paweł Ulfik na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:09,28. Kolejny brązowy medal wywalczyła sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym z czasem 2:01,18. Sztafeta płynęła w składzie: Łukasz Kopeć, Michał Baranek, Patryk Stark i Paweł Ulfik.

Sukcesem okazał się również start naszych pływaczek w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym. Sztafeta w składzie: Agata Kurasiewicz, Magdalena Walesa, Magdalena Krochmal i Katarzyna Serafinowska z czasem 2:06,41 również uplasowała się na III miejscu w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!