Nasz Chór nagrodzony na Festiwalu w Bańskiej Bystrzycy

W dniach 28 kwietnia - 1 maja 2017 roku Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod dyrekcją Michała Brożka uczestniczył w XVII Międzynarodowym Festiwalu Chórów Akademickich "Akademicka Bańska Bystrzyca 2017". Przesłuchania konkursowe odbyły się na Uniwersytecie Mateja Bela - organizatora Festiwalu. Nasz Chór przystąpił do konkursu w dwóch kategoriach.

W ramach konkursu wykonaliśmy utwory:

W kategorii chórów mieszanych:

• Eric Whitacre - Sleep
  • Vojtech Didi - Perpetum est Carmen
  • Ludovico da Viadana - Exsultate Justi
  • Henryk Jan Botor - Sub Tuum Praesidium
  • Alessandro Kirschner - Gloria

W kategorii muzyki sakralnej:

• Ralph Manuel - Alleluia
  • Claudio Monteverdi - Cantate Domino
  • Józef Świder - Modlitwa do Bogarodzicy
  • Alfred Schnittke - Gospodi lisuse
  • Javier Busto - Ave Maria
  • Józef Świder - Cantus Gloriosus

Członkowie międzynarodowego Jury (z Czech, Rosji, Słowacji i Polski) przyznali naszemu Chórowi Złote Pasmo - I miejsce - w kategorii chórów mieszanych oraz Srebrne Pasmo - I miejsce - w kategorii muzyki sakralnej (w tej kategorii nie przyznano Złotego Pasma). Chór otrzymał również Nagrodę Specjalną Biskupa Diecezji Bańskobystrzyckiej za najlepszą interpretację utworów sakralnych.

Na koncercie galowym wykonaliśmy Glorię A. Kirschnera.

W ramach Festiwalu Chór koncertował w Auli Beliana Uniwersytetu M. Bela wykonując utwory Józefa Świdra oraz Henryka Jan Botora.