Nasz pracownik ministrem sprawiedliwości

W poniedziałek 4 maja br. o godz. 16:00 w Pałacu Prezydenckim Borys Budka został oficjalnie powołany przez prezydenta na ministra sprawiedliwości. Od ukończenia studiów dr Borys Budka pracuje jako nauczyciel akademicki w Katedrze Prawa na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń naszej Uczelni.

O powołaniu nowego ministra poinformowała w czwartek 30 kwietnia br. po południu premier Ewa Kopacz.

Urodzony 11 marca 1978 roku radca prawny i adiunkt w Katedrze Prawa w wyborach parlamentarnych 9 października 2011 roku uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy Platformy Obywatelskiej. Dotychczas 66 razy reprezentował polski Parlament przed Trybunałem Konstytucyjnym. Jest wiceprzewodniczącym Komisji Ustawodawczej.

W 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zdobył tytuł doktora nauk ekonomicznych dzięki rozprawie "Kwalifikacje pracownicze w stosunku pracy".

W pracy dydaktycznej zajmuje się w szczególności zagadnieniami związanymi z prawem gospodarczym i prawem pracy. Jest również wykładowcą na studiach podyplomowych, gdzie zajmuje się prawem spółek oraz prawnymi aspektami gospodarowania nieruchomościami.

Na stanowisku ministra sprawiedliwości zastąpi Cezarego Grabarczyka, który podał się do dymisji.

Fot.: Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP