Nasz student Drużynowym Akademickim Mistrzem Świata w Szachach

W dniach 18-24 sierpnia br. w Katowicach rozegrane zostały 13 Akademickie Mistrzostwa Świata w Szachach. Reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal, wyprzedzając Rosję i Armenię.

Świetnie turniej rozegrał student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Dariusz Świercz, który zajmując 4 miejsce indywidualnie i 1 miejsce drużynowo potwierdził, że jest niekwestionowanym liderem szachów studenckich w Polsce! Drugim filarem naszej drużyny była zwyciężczyni turnieju kobiecego, Klaudia Kulon z Politechniki Poznańskiej a skład uzupełnił Michał Olszewski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Warto nadmienić, że organizacja imprezy stała na najwyższym światowym poziomie, a wśród organizatorów i wolontariuszy byli członkowie i sympatycy zarządu KU AZS UE Katowice - najważniejszą funkcję pełnił vice prezydent komitetu organizacyjnego - Łukasz Turlej, a ponadto w organizację imprezy aktywnie zaangażowani byli Alina Kieres, Kacper Polok, Piotr Piesik, Michalina Herok.