Przejdź do menu Przejdź do treści

Pierwsze Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Szachach

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Szachach odbyły się w dniach 14-16 października 2016 r. Szachiści grali w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych naszego Uniwersytetu oraz w Park Hotel Diament Katowice.

W Mistrzostwach wzięli udział studenci z Krakowa, Poznania, Bydgoszczy, Zielonej Góry i Katowic. Organizatorem imprezy był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Organizacja Studentów Niepełnosprawnych UE Katowice. Niepełnosprawni szachiści UE Katowice całkowicie zdominowali rywalizację podczas Pierwszych Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Szachach. Nasi zawodnicy opanowali całe podium. Tytuł Integracyjnego Mistrza Polski AZS zdobył Bartosz Szczerbaniewicz, który podczas turnieju, nie doznał żadnej porażki. Kolejne miejsca także zajęli nasi studenci – Michał Baran i Adrianna Kurzawa. Tym samym UE Katowice wygrał klasyfikację drużynową, wyprzedzając ekipy WSG Bydgoszcz oraz UAM Poznań.