Pierwsze posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

1 października br. w Sejmie RP odbyło się Inauguracyjne Posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

fot. M. Śmiarowski / KPRM

Do uczestnictwa w posiedzeniu zaproszono reprezentantów środowisk polskich seniorów, w tym również: Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz przedstawicieli gminnych rad seniorów. Naszą Uczelnię reprezentowała Urszula Klemczak-Maciąg, Kierownik Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku.

Podczas wydarzenia odbyły się wystąpienia prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz oraz przedstawicieli środowiska seniorów zrzeszonych w nowo ukonstytuowanym Obywatelskim Parlamencie Seniorów. Celem posiedzenia było zwrócenie uwagi na problemy osób starszych w Polsce. Jest to impuls do podjęcia działań aktywizujących seniorów, poprzez zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

Pierwsze posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów pod patronatem honorowym marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zorganizowane zostało przez Sejmową Komisję Polityki Senioralnej.