Podsumowanie kadencji SUN

27 października br. na naszej Uczelni odbyło się spotkanie Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (ang. Silesian Universities Network, SUN) podsumowujące kadencję 2012-2014, której przewodniczył prof. dr hab. Wojciech Dyduch.

W trakcie spotkania wybrano nowego przewodniczącego, którym został dr hab. Mirosław Nakonieczny, tym samym kierownictwo w kolejnej kadencji objął Uniwersytet Śląski.

Celem konsorcjum jest promocja zagraniczna oferty edukacyjnej uczelni wchodzących w skład konsorcjum, a tym samym popularyzowanie nowego oblicza regionu śląskiego, jako regionu nowoczesnego, międzynarodowego, opartego na wiedzy i najnowszych technologiach. Wspólne inicjatywy mają również na celu zwiększenie ilości studentów zagranicznych na śląskich uczelniach oraz organizację pobytu i programu socjalnego dla studentów obcokrajowców studiujących na Śląsku. Kolejnym obszarem działania konsorcjum jest propagowanie na Śląsku idei kształcenia przez całe życie.

Szczegóły na www.studyinsilesia.pl