Podsumowanie wolnego rynku w Polsce

19 listopada br. w Warszawie 5 publicznych uczelni ekonomicznych w kraju zorganizowało wspólnie międzynarodową konferencję pod nazwą "25 Years of Transformation to a Market Economy in Poland" (25 lat przemian rynkowych w Polsce).

Prestiżowa konferencja współorganizowana przez naszą Uczelnię zgromadziła w jednym miejscu szanowane w Polsce i na świecie osobistości. W głównym panelu dyskusyjnym głos zabrali m.in. Leszek Balcerowicz, Jacob Frenkiel, Danuta Hübner, Jerzy Hauser czy Lajos Boros. - Droga, którą polska gospodarka przeszła od tamtego czasu, wymaga właściwego upamiętnienia. Konferencja jest doskonałą sposobnością przekazania szerokiej publiczności, że dzięki przemianom rynkowym poczyniono ogromny krok w kierunku wolności. – mówi dr inż. Tomasz Zieliński z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przedstawiciel Komitetu Organizacyjnego Konferencji.

Konferencja odbyła się w siedzibie SGH w Warszawie. Patronatem honorowym konferencję objęli Prezydent RP, Bronisław Komorowski oraz Konferencja Rektorów Uczelni Ekonomicznych.

Więcej informacji na stronach: www.25yearsoftransformation.pl oraz www.prezydent.pl

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.