Relacja z Konferencji pn. "Finanse - Problemy - Decyzje"

W dniach 20-22 października 2014 r. w Jaworzu k. Bielska-Białej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa FINANSE – PROBLEMY – DECYZJE edycja FPD 2014 organizowana przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonał prof. UE dr hab. Andrzej Piosik Dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń. W imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Pana Mirosława Sekuły głos zabrała dr Elżbieta Stolorz-Krzisz Skarbnik Województwa Śląskiego. Konferencję zaszczycili swoją obecnością również:

• prof. UW dr hab. Marta Postuła – Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu Państwa Ministerstwa Finansów,
  • dr Tomasz Tratkiewicz - Dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów,
  • dr Beata Rogowska-Rajda - Zastępca Dyrektora Departamentu
     Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów.

Konferencja zgromadziła około 90 uczestników z 27 ośrodków naukowych, w tym 17 krajowych i 10 zagranicznych oraz praktyków z Ministerstwa Finansów i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wśród gości zagranicznych mieliśmy przyjemność gościć pracowników naukowych z Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch. W trakcie Konferencji zostało wygłoszonych 19 referatów.

Konferencja objęta została honorowym patronatem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk oraz Marszałka Województwa Śląskiego.