Seminarium Naukowe – Badania w sektorach kreatywnych

1 grudnia 2015 r. odbyło się I Seminarium Naukowe "Specyfika badań w sektorach kreatywnych – wyzwania konceptualizacji, operacjonalizacji i pomiaru" organizowane przez Katedrę Teorii Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Inicjatywa organizacji seminarium stanowi odpowiedź na pilne potrzeby badawczo-analityczne z zakresu rozpoznania mechanizmów funkcjonowania, konkurencyjności oraz rozwoju rodzimych przemysłów kreatywnych.

Tematyka seminarium dotyczyło głównych wyzwań metodologicznych prowadzenia badań w sektorach kreatywnych takich jak: konceptualizacja i operacjonalizacja kluczowych pojęć, mierniki i wskaźniki pomiarowe kreatywności i innowacyjności, a także metodyka oraz narzędzia pomiaru kluczowych czynników sukcesu.

Celem naszego spotkania było również stworzenie możliwości do dyskusji oraz wymiany poglądów, ale również budowy platformy trwałej współpracy przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu terytorialnego.

Szczegółowe informacje, w tym program seminarium dostępne są na stronie Katedry Teorii Zarządzania.

1 grudnia 2015 roku odbędzie się I Seminarium Naukowe „Specyfika badań w sektorach kreatywnych – wyzwania konceptualizacji, operacjonalizacji i pomiaru” organizowane przez Katedrę Teorii Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego.

Termin zgłaszania uczestnictwa upłynął 31 października 2015 r.