Silesia HR Trends - relacja

24 listopada 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się kolejna edycja konferencji Silesia HR Trends - największego i najważniejszego wydarzenia dedykowanego śląskiemu rynkowi pracy. Na całodzienny program wydarzenia złożyły się Targi Pracy i Kariery oraz debaty i dyskusje z udziałem ekspertów, kontynuacja projektu EEC – Liderzy Przyszłości, a także gala z wręczeniem wyróżnień dla TOP Pracodawców Śląska.

To już druga edycja forum wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi. W ramach zaplanowanych 12 sesji tematycznych ponad 500 osób debatować będzie o rozwoju osobistym, potencjale regionalnego rynku pracy i topowych zagadnieniach z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

24 listopada 2016 r. w Sesji Inauguracyjnej w godz. 9.30-11.00 pt. "HR trendy 2016 i rynek pracy 2.0" (sala balowa B) uczestniczył Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Szczegóły

Nasz Uniwersytet podczas sesji tematycznej "BPO SSC siłą śląskiego rynku pracy" w godz. 13.45-15.00 reprezentował również dr Tomasz Papaj z Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem. Do udziału w sesji moderowanej przez Jakuba Prokopa (dziennikarz, Pulshr.pl) zaproszeni zostali także: Anna Mirek - Head of Communications & HR, ING Services Polska Sp. z o.o., Agnieszka Orszulak - General Manager, Eurofins, Mateusz Skowroński - Naczelnik, Wydział Obsługi Inwestorów Strategicznych, Urząd Miasta Katowice oraz Riccardo Zinno - HR Business Partner Manager, Katowice Hub, Unilever.

Zobacz zakres tematyczny

Formuła wydarzenia składa się z dwóch zazębiających się części:

• konferencji, podczas której omawiane będą kluczowe zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi,
  • Targów Pracy i Kariery, które zgromadzą tysiące młodych osób zainteresowanych rozwojem swojej kariery zawodowej. Targi wypełnią oferty pracy największych pracodawców w regionie, spotkania z ekspertami, prezentacje firm, warsztaty oraz możliwość aplikowania na różne stanowiska pracy już podczas wydarzenia.

W konferencji wzięło udział około 500 gości, przedstawicieli samorządów województwa śląskiego, pracodawców, organizacji przedsiębiorców, środowisko akademickie, reprezentanci firm doradczych, branży HR i niezależni eksperci. Wydarzenia towarzyszące konferencji Silesia HR Trends to Targi Pracy i Kariery dla 5 tys. uczestników, Projekt EEC – Liderzy Przyszłości oraz gala wręczenia nagród TOP 10 Pracodawców Województwa Śląskiego.

Więcej informacji: www.silesiahr.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Posłuchaj audycji Polskiego Radia Katowice "Kawa na ławę" z rektorem dr. hab. Robertem Tomankiem, prof. UE nt. Silesia HR Trends 2016.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, inicjator i od 2009 roku organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

źródło: PTWP