Stypendia programu Erasmus+ przyznane

Zakończył się nabór studentów na wyjazdy na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2015/2016.W tegorocznej rekrutacji przyznano 151 stypendiów a pierwsi stypendyści rozpoczną naukę za granicą już w sierpniu. Studenci rozjadą się wzdłuż i wszerz Europy: od Laponii po Cypr, od Tallina po Wyspy Kanaryjskie i od Reykjaviku po turecką Anatolię.

25 maja br. odbyło się spotkanie informacyjne dla zakwalifikowanych studentów, gratulacje dla stypendystów przekazali Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą, prof. Wojciech Dyduch oraz Uczelniany Koordynator Programu Erasmus, pani Dominika Janik-Hornik. Nabór poprzedzony był intensywną akcją promocyjną w Internecie oraz mediach społecznościowych, organizowaliśmy również spotkania informacyjne oraz targi edukacyjne Student Exchange Info Day z udziałem studentów i nauczycieli z uczelni zagranicznych.

Stypendia na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ są przyznawane na obydwa semestry kolejnego roku akademickiego. Studentów, którzy brali już udział w programie lub nie zdążyli złożyć wniosku w terminie, zachęcamy do wnioskowania o stypendia w ramach innych programów koordynowanych przez Biuro Międzynarodowej Wymiany Studentów: CEEPUS, Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy, Erasmus Mundus lub do korzystania z wyjazdów na praktyki zagraniczne. Nabory uzupełniające na wyjazdy w semestrze letnim roku akademickiego będą ogłoszone w październiku, a nabór na wyjazdy na praktyki jest prowadzony w trybie ciągłym, do wyczerpania środków.

Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+ oraz pozostałych programów stypendialnych znajdują się na stronie BMWS www.ue.katowice.pl/jednostki/bmws.html