Sukces naszych siatkarzy na Akademickich Mistrzostwach Śląska

W poniedziałkowy wieczór zawodnicy KU AZS UE Katowice rozegrali turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Śląska w Siatkówce.

Reprezentanci UE wyszli na parkiet bojowo nastawieni lecz niestety, czegoś zabrakło w pierwszym meczu z Uniwersytetem Śląskim. Po porażce 2:0 trener tak zmobilizował chłopaków w szatni, że w kolejnym meczu nie dali szans Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Szymon Tworzydło kilkakrotnie samotnie blokował atakujących przeciwników, a Szymon Janota swoimi kąśliwymi flotami miażdżył ich niczym czołg taranujący każdą przeszkodę. Damian Pluta dzielnie bronił każdej piłki, co pozwalało Mateuszowi Jędryczce na dokładne rozdzielanie piłek pomiędzy naszych snajperów. Takim oto sposobem po raz kolejny w tym sezonie została pokonana Akademia Techniczno-Humanistyczna.

Dzięki temu zwycięstwu zaszczytne III miejsce i brązowe medale Akademickich Mistrzostw Śląska w Siatkówce za rok 2014/2015 zdobyli siatkarze Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Skład drużyny:

• Mateusz Jędryczka,
  • Seweryn Niesporek,
  • Szymon Tworzydło,
  • Damian Pluta,
  • Konrad Zasadzień,
  • Szymon Janota,
  • Tomasz Waligóra,
  • Mikołaj Grobelny,
  • Batrłomiej Lisicki,
  • Mateusz Łata,
  • Clement Forlani,
  • Karol Czyszczon.

Trener: mgr Roman Patalong.