Przejdź do menu Przejdź do treści

Sukces sportowy naszego doktoranta

W dniach 3-6 lipca 2016 r. Jakub Kol, doktorant w Katedrze Przedsiębiorczości wziął udział w międzynarodowych zawodach Kupkolo.cz MTB Trilogy – rowerowej jazdy górskiej, które ukończył na III miejscu!

Zawody odbyły się w regionie Broumovsko w Czechach przy granicy Polskiej. Centrum wyścigu miało miejsce w małym mieście Cieplice nad Metują (Teplice nad Metují) otoczone największym skupiskiem skał piaskowca w Centralnej Europie. Wyścig składał się z prologu i trzech etapów, każdy całkowicie różniący się trudnością jak i innym zaangażowaniem organizmu uczestnika.

Jakub Kol na monocyklu (jednokołowy rower) pokonał trasę Half Race w kategorii Unicycle o długości 156 km przy ogólnej różnicy wzniesień 4700 m. Zawody ukończył na 3 miejscu reprezentując zarówno Polskę, jak i nasz Uniwersytet.

Obecnie nasz doktorant przygotowuje się do kolejnych zawodów tym razem w Słowacji - ŠKODA STUPAVA TROPHY 29-31 lipca 2016 r. Pokona tym razem krótszą – 17 kilometrową – jednakże bardzo szybką trasę. Jednocześnie jest jedynym reprezentantem Polski na tych zawodach w kategorii Jednokółka - monocykl ;) Swoją przygodę z monocyklem opisuje na Fanpage na Facebooku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!