Sukcesy naszych piłkarek ręcznych

W rozegranych w ubiegłym tygodniu Akademickich Mistrzostwach Śląska w piłce ręcznej kobiet nasze studentki wygrały kolejno z drużynami Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i z drużyną WSZOP.

W ostatnim swoim meczu w turnieju nasze Panie zremisowały z zawodniczkami AWF Katowice 17:17 i zdobyły po raz pierwszy w historii srebrny medal Akademickich Mistrzostw Śląska (złoty medal przegraliśmy rzucając pozostałym przeciwniczkom o dwie bramki mniej niż drużyna AWF Katowice).

Za to w Akademickich Mistrzostwach Polski, które zostały rozegrane nieco później w Gdańsku nasze zawodniczki awansowały do rundy finałowej i już niebawem w Opolu stoczą bój o jak najlepsze miejsce. Trzymajmy kciuki!

Czołowe zawodniczki UE Katowice to: Natalia Przyżycka, Katarzyna Krasoń, Klaudia Lech, Sara Nowak, Magdalena Piekorz, Kinga Kowalczyk, Magdalena Zwierko, Weronika Bala, Magdalena Kołaczyk i Agnieszka Ochman. Drużynę prowadzi mgr Eugeniusz Bronder.