Sukcesy studentów I roku w Silesiadzie

W dniach 14-16 listopada br. odbyła się na Śląsku piąta edycja zawodów sportowych o nazwie "Silesiada". Są to zawody dla osób, które po raz pierwszy są na I roku studiów.

Tak jak w latach poprzednich nasi "pierwszoroczniacy" nie zawiedli. Największym sukcesem mogą poszczycić się koszykarki (trener mgr Janusz Jarząbek), które zajęły I miejsce, tenisistka – Agnieszka Ochman (trener mgr Barbara Brachacka) oraz Marek Krupa w ergometrze wioślarskim (trener Eugeniusz Bronder). Studenci ci będę reprezentować Śląsk w rozgrywkach finałowych w Warszawie.

Ponadto II miejsca (tuż za reprezentacją AWF) zajęli: siatkarki i siatkarze (trenerzy mgr Teresa Bzikot i mgr Roman Patalong) oraz sztafeta męska w pływaniu na dystansie 4x50 m stylem dowolnym (trener Krzysztof Strzelczyk).

Sztafeta kobieca zajęła miejsce III (trener mgr Joanna Dudek-Biskup). Również koszykarze uplasowali się na miejscu III. Ponadto w ergometrze wioślarskim na miejscu III uplasował się Aleksander Nikiel.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!