Trzy medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach

W dniach 10-12 stycznia br. w Zabrzu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, na których świetnie zagrali reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Nasza drużyna w składzie: Dariusz Świercz, Piotr Piesik, Eneasz Wiewióra, Radosław Barski, Kacper Polok, Wojciech Grygierczyk, Karina Szczepkowska-Horowska i Anna Warakomska pewnie wywalczyła srebrny medal, minimalnie lepsi okazali się jedynie koledzy ekonomiści z Poznania.

Zespół walczył do końca wygrywając ostatni mecz w najwyższym możliwym stosunku (6:0), jednak przyparta do muru drużyna z Poznania obroniła pozycję lidera. Brąz powędrował na Uniwersytet Jagielloński.

Również w zawodach indywidualnych studenci UE Katowice byli postrachem rywali. Darek Świercz zdobył srebro w kategorii mężczyzn, przegrywając pierwsze miejsce punktacją pomocniczą, natomiast na najniższym stopniu podium w klasyfikacji pań stanęła Karina Szczepkowska-Horowska.

Warto nadmienić, że już czwarty raz z rzędu organizatorem całych zawodów był Klub Uczelniany AZS UE Katowice. Zawody stały na najwyższym poziomie pod każdym względem, a uczestnicy podkreślali, że już nie mogą doczekać się przyszłorocznej edycji.