Tydzień orientacyjny dla studentów zagranicznych

W semestrze letnim gościmy 98 studentów z 21 krajów m.in. Chin, Kolumbii, Norwegii, Singapuru i Wielkiej Brytanii, którzy będą studiować w ramach programów wymiany. W tym tygodniu mieli okazję poznać specyfikę miejsca, w którym będą studiować przez najbliższy semestr. Podczas Tygodnia Orientacyjnego zaznajomili się z naszą Uczelnią i Katowicami oraz zintegrowali z innymi studentami zagranicznymi studiującymi na naszej uczelni. Organizacja studencka ESN UE Katowice zaplanowała dla nich liczne atrakcje, które umiliły im pierwsze dni w Polsce, były to m.in przyspieszony kurs języka polskiego, kręgle, noc gier i wiele innych.

Głównym punktem tygodnia integracyjnego był Global Village (Globalna Wioska), która odbył się w sobotę 14 lutego. Było to spotkanie wszystkich studentów zagranicznych, gdzie przedstawiciele poszczególnych krajów mieli możliwość zaprezentowania swoich narodowych potraw, napojów, zwyczajów, tańców oraz różnych ciekawostek.

Witamy w Katowicach i życzymy samych pozytywnych wrażeń!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.