UE Katowice liderem nowego międzynarodowego projektu

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach został liderem nowego międzynarodowego projektu edukacyjnego ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Międzynarodowy projekt edukacyjny nt. Enhancing quality in innovative higher education about consumer awareness, w drodze konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską w ramach EU programme for education, training, youth and sport, został zakwalifikowanych do realizacji i zyskał finansowanie na lata 2016-2019.

Projekt został przygotowany przez: mgr Martę Grybś-Kabocik, prof. Justynę Matysiewicz oraz prof. Sławomira Smyczka, przy współudziale grupy studentów koordynowanych przez Jakuba Wolnego – przewodniczącego Koła Naukowego AwareNet Club, działającego przy Katedrze Badań Konsumpcji na Wydziale Zarządzania.

Projekt będzie realizowanych w ramach konsorcjum 8 europejskich uczelni. Liderem jest nasz Uniwersytet, a partnerami są: Trento University (Włochy), Université Savoie Mont Blanc (Francja), University of Bucharest (Rumunia), Seinajoki University of Applied Science (Finlandia), University College West Flanders (Belgia), Isik University (Turcja) oraz Budapest Business School (Węgry).

Celem projektu jest podnoszenie jakości i innowacyjności w zakresie kształcenia w ramach szkolnictwa wyższego w tematyce ochrony interesów konsumentów, a także zwiększenie świadomości konsumentów na temat ich praw na rynku europejskim.

W ramach projektu zostanie m.in. zaprojektowana i wdrożona innowacyjna, międzynarodowa platforma e-learningowa z zakresu ochrony interesów konsumentów, która będzie zawierała wykłady w wersji wideo, interaktywne case-study i ćwiczenia, a także sylabus dotyczący kursu online. Ponadto zostanie opracowana nowoczesna aplikacja mobilna z zakresu ochrony interesów konsumenta, wydana zostanie monografia naukowa z tego zakresu, a także zorganizowana zostanie w naszej Uczelni międzynarodowa konferencja mającej na celu promocję praw konsumentów na rynku.