Uniwersytet popiera Narodową Loterię Paragonową

Kolejna akcja prospołeczna, w którą włączył się nasz Uniwersytet. Zachęcamy do wspierania uczciwej konkurencji i przedsiębiorców, a także do wzięcia udziału w Narodowej Loterii Paragonowej.

narodowa loteria paragonowa

Narodowa Loteria Paragonowa to kolejna akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Jej celem jest uświadomienie Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji. Pamiętanie o nim na zakupach, w restauracji, u fryzjera czy mechanika przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale poprawia funkcjonowanie kraju.

narodowa loteria paragonowa

Zasady loterii są proste. Po wzięciu paragonu za zakupy za minimum 10 zł wystarczy go zarejestrować na specjalnej stronie: https://loteriaparagonowa.gov.pl.

Każdy paragon fiskalny powinien zawierać charakterystyczne elementy:

• centralnie umieszczony napis paragon fiskalny;
  • NIP wystawcy, jego nazwę i adres;
  • nazwę towaru lub świadczonej usługi;
  • cenę;
  • logo i numer unikatowy kasy.

narodowa loteria paragonowa

Zarejestrowane paragony biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród m.in. samochodów, tabletów i laptopów.

Narodową Loterię Paragonową - jako pierwsza uczelnia wyższa - popiera Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Uniwersytet odpowiedzialny społecznie

To nie pierwsza akcja o charakterze prospołecznym, którą wspiera lub którą organizuje Uniwersytet. W 2014 roku wzięliśmy udział w akcji "Granat na Raka" profilaktyki raka szyjki macicy w ramach Akademickiej Koalicji na Rzecz Walki z RSM. W 2015 roku wsparliśmy ogólnoświatową akcję profilaktyki raka jąder i prostaty w ramach inicjatywy Movember Polska oraz utworzyliśmy ścieżkę drzew polskich, pełniącą funkcje dydaktyczne i ekologiczne – UniEKO. W 2015 i 2016 roku włączyliśmy się w proekologiczną ogólnoświatową akcję Godzina dla Ziemi WWF, polegającą na symbolicznym zgaszeniu świateł na jedną godzinę, aby dać wyraz troski o przyszłość naszej planety. Powyższa działalność jest elementem społecznej odpowiedzialności, wpisanym w Misję Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który angażuje się w sprawy ważne dla gospodarki i społeczeństwa – w tym środowiska – poczynając od macierzystego regionu.