Warsztaty w ramach European Supply Chain Day

W dniu 16 kwietnia 2015 r. Katedra Logistyki Ekonomicznej UE w Katowicach wspólnie z Valeo oraz BeLean zorganizowała warsztaty pt. Analiza przepływu materiałów i informacji w Łańcuchu Dostaw. Mapowanie procesu w Łańcuchu Dostaw, które odbyły się w ramach Europejskiego Dnia Łańcucha Dostaw (European Supply Chain Day).

Celem warsztatów było przekazanie praktycznej wiedzy studentom na temat sposobu podejścia do mapowania procesów w łańcuchu dostaw. Przybyłych uczestników warsztatów: studentów, pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy również zgłosili swój udział oraz trenerów powitał Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie oraz możliwości, jakie dają tego typu warsztaty. Podziękował także całej Katedrze Logistyki Ekonomicznej za podjęcie tak cennej inicjatywy. Następnie głos zabrał dr Piotr Hanus, dokonując oficjalnego otwarcia warsztatów i przedstawienia trenerów. Dr Piotr Hanus podkreślił, że jako jedyna uczelnia i instytucja w Polsce Katedra Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przyłączyła się do obchodów European Supply Chain Day.

Następnie rozpoczęła się zasadnicza część warsztatów, które poprowadzili:

• mgr Anna Ossowska, Dyrektor Łańcucha Dostaw Valeo, trener-konsultant z zakresu Supply Chain i Lean Manufacturing,
  • mgr Ireneusz Plaza, trener-konsultant z zakresu Supply Chain i Lean Manufacturing.

Warsztaty przebiegały w miłej lecz jednocześnie twórczej atmosferze. O dużym zainteresowaniu może świadczyć fakt, że już pod koniec warsztatów uczestnicy pytali o możliwość ich kolejnych edycji, a organizatorzy i trenerzy otrzymali słowa podziękowania od uczestników.
Warsztaty zakończyły się po godzinie 13.00, a Uczestnikom zostały wręczone certyfikaty.