Wizyta studyjna z FH Nordwestschweiz

W poniedziałek gościliśmy grupę studentów i nauczycieli z naszej uczelni partnerskiej Fachhohschule Nordwestschweiz.

Wizytę w Katowicach studenci zaczęli od odwiedzenia szwajcarskiej firmy Farby Kabe, a popołudnie spędzili w Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie mieli okazję spotkać się również z profesorami z zagranicy prowadzącymi wykłady w ramach International Week.

Studenci szwajcarscy oraz profesorowie International Week wzięli udział w wykładzie pt. Business and Entrepreneurship in the Polish Post-Accession Economy, który poprowadził prof. Wojciech Dyduch, Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą. Spotkanie uzupełniliśmy prezentacją Uniwersytetu oraz informacją nt. międzynarodowych projektów dydaktycznych realizowanych przez Biuro Międzynarodowej Wymiany Studentów. Studenci zwiedzili również kampus uczelni oraz najciekawsze miejsca w centrum Katowic. Wizyta zakończyła się mniej formalnym spotkaniem przy pierogach.

Zarówno goście ze Szwajcarii jak i nauczyciele International Week byli bardzo zadowoleni z programu, który zaplanowaliśmy na poniedziałkowe popołudnie. Pojawiły się już nowe pomysły na rozwijanie współpracy i realizację nowych projektów dydaktycznych, jesteśmy przekonani, że wiele z nich uda się wprowadzić w życie.