Wyniki Finału Międzynarodowego Konkursu nt. Rynków Finansowych

W dniach 23-24 listopada 2015 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się kolejne II Warsztaty w ramach międzynarodowego projektu: Financial knowledge and skills of young future economists in 4V Countries. Ceremonię otwarcia zaszczycił swoją obecnością Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

23 listopada 2015 r. po prezentacji wstępnych wyników prowadzonych badań odbył się Konkurs na Prezentację Posterów przygotowanych przez studentów z krajów Grupy Wyszehradzkiej pt. Produkt bankowy dla studentów.

W konkursie tym I miejsce zajęły grupy studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Bratysławie oraz z Uniwersytetu Zachodniowęgierskiego w Sopronie.

24 listopada 2015 r. odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu nt. Rynków Finansowych, w którym uczestniczyło dziewiętnastu studentów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Marek Błachut z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Monika Słowik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

III miejsce ex aequo
Piroska Vági z Uniwersytetu Zachodniowęgierskiego w Sopronie
Radek Šimanovský z Uniwersytetu J.E. Purkyně w Ústí nad Labem

Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Projekt jest sponsorowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki  www.visegradfund.org.

Partnerami projektu są:

• Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie,
  • Uniwersytet J.E. Purkyně w Ústí nad Labem,
  • Uniwersytet Zachodniowęgierski w Sopronie.

Zespołowi naukowców przewodniczy dr Bożena Frączek z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Oficjalna strona projektu: www.fks4v.ue.katowice.pl