Wyprawa rowerowa naszego pracownika na Białoruś

Michał Chmiel, absolwent i pracownik naszej Uczelni, a także członek Chóru UE, w dniach 2 - 16 czerwca uczestniczył w wyprawie rowerowej na Białoruś.

Trasa liczyła 850 km i wiodła z Białegostoku przez przejście graniczne Kuźnica - Grodno - Wasyliszki,
Lida - Nowogródek - Jezioro Świteź - Korelicze - Mir - Nieśwież - Baranowicze (z Baranowicz pojechali
pociągiem na jeden dzień do Mińska) - i dalej na rowerach przez miejscowości: Zaosie - Horodyszcze - Słonim - Różana - Prużana - Kobryń - Brześć - Wysokie - Kamieniuki - Puszcza Białowieska - Białowieża - do Hajnówki.

Uczestnicy wyprawy nocowali zaledwie dwa razy w hotelach, kilka razy w prywatnych domach Białorusinów i Polaków, w większości na terenie parafii i zgromadzeń zakonnych. Wszędzie spotykali się z wielką życzliwością. Zostawiali tam również materiały promocyjne Uniwersytetu Ekonomicznego. Zwiedzili i zobaczyli: Dom Elizy Orzeszkowej w Grodnie, Dom Czesława Niemena w Starych Wasyliszkach, zamki w Lidzie, Mirze i Nieświeżu, Jezioro Świteź, Dom Adama Mickiewicza w Zaosiu, Twierdzę Brzeską, Muzeum Puszczy Białowieskiej.

Uczestnicy wyprawy czuli się bezpiecznie, wszędzie panował porządek, a ludzie byli niezwykle uprzejmi. Wrócili bardzo zadowoleni i postanowili jeszcze raz pojechać w tym kierunku.