Zakończył się 4. International Week "Internet Communication management"

W ramach 4. edycji International Week "Internet Communication management", który zakończył się w minionym tygodniu, uniwersytet gościł 24 nauczycieli z 12 krajów: Belgii, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Turcji, Włoch, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. W ciągu całego tygodnia nauczyciele z zagranicy przeprowadzili ponad 200 godzin zajęć dydaktycznych, w których wzięło udział ponad 200 studentów.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

W ostatnim dniu International Week odbyła się konferencja i warsztaty pt. "Good Practices in the Bologna Process", której uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania ciekawych przykładów dotyczących wdrażania procesu bolońskiego w swoich uczelniach. Konferencję prowadził Prorektor ds. Edukacji i współpracy z Zagranicą, prof. Wojciech Dyduch, a do udziału w dyskusji zaproszono przedstawicieli władz dziekańskich wszystkich wydziałów, profesorów oraz pracowników administracji.

Dla uczestników International Week przygotowano ponadto szereg propozycji, które umożliwiły im zapoznanie się z tradycją i kulturą naszego regionu: wycieczkę do Browarium Tyskiego, zwiedzanie Jasnej Góry oraz zabytków Krakowa. W Pałacu Goldsteinów gości przyjął również Wiceprezydent Katowic, pan Marcin Krupa.

Profesorowie z zagranicy mieli również okazję wzięcia udziału w aktualnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, takich jak opera "Tosca" w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu oraz turniej tenisowy z cyklu WTA, który w tym samym czasie odbywał się w katowickim Spodku.

Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się na stronie www.intweek.ue.katowice.pl Już teraz zapraszamy wszystkich studentów do udziału w 5. jubileuszowej edycji International Week, która odbędzie się w przyszłym roku.

International Week odbywał się w ramach International New Media & Communication Forum.