Blisko, międzynarodowo, przez całe życie

Nasze nowe hasło programowe zbudowane jest na trzech filarach. Opisują one, jaką Uczelnią jesteśmy. Uczelnią zlokalizowaną w samym sercu aglomeracji śląskiej, tętniącą życiem, otwartą na świat i korzystającą z licznych programów wymiany międzynarodowej. Uczelnią, która kształci od najmłodszych lat i której absolwenci osiągają sukcesy zawodowe.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach położony jest w sercu Śląska – Katowicach pełnych pozytywnej energii. W regionie, gdzie sieć komunikacji oraz rozbudowana infrastruktura sprawiają, że wszędzie jest blisko. W miejscu z łatwym dostępem do wydarzeń sportowych kulturalnych, naukowych. Miejscu o wysokim potencjale inwestycyjnym, gdzie partnerzy biznesowi z kraju i zagranicy lokują swoje centra gospodarcze. To właśnie ze Śląska pochodzi ponad 90% naszych studentów. Usytuowanie Uniwersytetu w pobliżu 3 międzynarodowych portów lotniczych sprawia, że odległość od rodzinnego domu nie stanowi przeszkody dla zagranicznych studentów kształcących się na naszej Uczelni. To tu zderzają się kultury z całego świata, a wykształceni młodzi ludzie wymieniają swoje poglądy i doświadczenia. Odbywa się to dzięki wielu programom międzynarodowej wymiany studentów i pracowników, ofercie edukacyjnej w językach polskim i angielskim, umowom pomiędzy uczelniami i partnerami biznesowymi z całego świata. Polscy studenci licznie wyjeżdżają na jedno- bądź dwusemestralne studia na prestiżowych uczelniach za granicą. Z tego słyniemy i z tego jesteśmy dumni. Z tego też powodu oraz dzięki naszej otwartości na świat polscy i zagraniczni studenci chętnie wybierają Uniwersytet Ekonomiczny i Katowice, jako miejsce do życia, kształcenia, rozrywki i pracy. Na Uniwersytecie kształcą się całe pokolenia. Studia na naszej Uczelni to często rodzinna tradycja - uczą się u nas dzieci, wnuki i prawnuki naszych pierwszych magistrów. Możliwe jest to dzięki bogatej ofercie edukacyjnej – zaczynając od programów edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży, przez studia na I, II, a także III stopniu i studia podyplomowe, na programie edukacyjnym dla osób nieco starszych kończąc. Tym samym w pełni realizujemy ideę programu Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie". Wspólnie z naszymi absolwentami, tymi młodszymi i tymi najstarszymi, kreujemy przyszłość.