Flash mob naszej Uczelni na początek sesji

Pierwszy dzień sesji – nie taki straszny, jak go malują. Zapraszamy wszystkich do zobaczenia pierwszego uczelnianego flash mob’a w Polsce na naszym kanale YouTube.

Czerwiec kojarzy się z letnią sesją egzaminacyjną – postrachem studentów. Jednak nasza Uczelnia na osłodę początku sesji, który przypada dzisiaj, przygotowała premierę pierwszego uczelnianego oficjalnego flash mob’a w Polsce.

Flash mob (ang. błyskawiczny tłum) miał miejsce 3 czerwca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w trakcie zaliczenia z przedmiotu Nowoczesne technologie sprzedaży. Około 400 studentów przyszło do auli na godz. 15:20. Ku ich zaskoczeniu, nagle rozbrzmiała muzyka, a trzy osoby, które zgłosiły się do pomocy przy rozdawaniu testów – rozrzucając kartki zaczęły tańczyć. Do tańczących dołączali kolejno zaangażowani w akcję studenci. Tajnych agentów, bo tak można o nich mówić, było łącznie 38 osób. Całość nagrano z 4 ukrytych kamer. Uśmiechy, zaskoczenie, oklaski – taka była reakcja studentów, którzy przyszli na test. Wyciągali swoje smartfony, nagrywali filmy i robili zdjęcia, przyglądali się wydarzeniu z niedowierzaniem. Taki początek zaliczenia z pewnością pomógł niektórym z nich zapomnieć o stresie.

Sama idea flash mob’ów polega na gromadzeniu się w miejscu publicznym w danym czasie osób zaangażowanych w przedsięwzięcie w celu przeprowadzenia krótkiego zdarzenia, zaskakującego dla przypadkowego tłumu. Na uczelni akcja zakończyła się sukcesem, przyjęto ją gromkimi brawami. Nie jest to też pierwsze przedsięwzięcie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach tego typu. Idąc z duchem czasu, już w 2010 roku powstał u nas LipDub, którego tylko w serwisie YouTube wyświetlono łącznie ponad 50 000 razy.

Termin premiery flash mob’a nieprzypadkowo wyznaczono na pierwszy dzień sesji egzaminacyjnej. – władze Uczelni w ten sposób chciały przekazać wszystkim studentom, że są z nimi, że życzą im powodzenia na egzaminach, a po pomyślnym zakończeniu sesji, udanego wypoczynku. Nie udałoby się to, gdyby nie inicjatywa i zaangażowanie studentów z Paneuropy, jednej z największych organizacji studenckich działających na naszej uczelni. To oni byli tajnymi agentami - tancerzami.

Nagranie z flash mob’a można oglądać na kanale YouTube uczelni pod adresem: youtube.com/UEKatowice oraz na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w serwisie Facebook pod adresem facebook.com/UEKatowicePL.

Media o wydarzeniu: