Gala Sukcesów na UE w Katowicach

We wtorek 25 czerwca br. w Auli A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach po raz kolejny odbyła się Gala Sukcesów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, programu realizowanego w regionie Katowice-Sosnowiec przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Wydarzenie wieńczące rok pracy dzieci i wolontariuszy uroczyście otworzył Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch, który podkreślał, jak ważne są wartości niematerialne w rozwoju młodego pokolenia. Prorektor poruszył także istotną kwestię bezcennego doświadczenia zawodowego jakie daje wolontariat.

Uroczyste wręczanie dyplomów z sukcesami dzieci, przeplatane było częścią artystyczną. Goście mieli okazję wysłuchać piosenki 'Circle of Life' z bajki Król Lew w wykonaniu wolontariuszki Wioli, zobaczyć pokaz tańca capoeira w wykonaniu grupy Iandê Capoeira oraz zatańczyć zorbę z wolontariuszami.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI wspiera dzieci w potrzebie. Dzieci, które pomimo młodego wieku mają za sobą trudną historię. Wolontariusz staje się opiekunem konkretnego dziecka – uczy je, że jest ważne i wyjątkowe. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI nie zmienia świata, w którym żyje dziecko, ale daje mu siłę by potrafiło sobie w nim poradzić. W edycji 2012/2013 w programie w regionie Katowice-Sosnowiec brało udział 107 dzieci i tyle samo wolontariuszy, wśród których znajdują się również studenci Uniwersytetu Ekonomicznego.

Kolejna edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI rusza już w październiku.

Więcej informacji o wydarzeniach w AKADEMII w naszym regionie na: www.katowice.kupindeks.pl

Galeria zdjęć z wydarzenia