Kolejny Orientation Week za nami

23 września br. rozpoczął się kolejny Tydzień Orientacyjny dla studentów zagranicznych, którzy będą studiować na naszej Uczelni w ramach wymiany studenckiej. W semestrze zimowym przyjechało 120 studentów ze 21 krajów m.in. Danii, Singapuru, Kolumbii, Holandii, Włoch. Przywitał ich oficjalnie Prorektor ds. Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch.

W czasie Tygodnia Orientacyjnego studenci mieli okazję poznać Uczelnię, region i jego kulturę. Tydzień adaptacyjny (Orientation Week) przygotowany przez organizacją studencką ESN UE Katowice obfitował w liczne atrakcje.

Studenci wzięli udział grze miejskiej, dzięki której lepiej poznają Katowice. Czekały na nich także m.in.: tradycyjny śląski obiad, gra w kręgle i bilard oraz wizyta w Browarach Tyskich.

Głównym punktem tygodnia integracyjnego była Global Village (Globalna Wioska), która odbędzie się w piątek 27 września. Było to spotkanie wszystkich studentów zagranicznych, gdzie przedstawiciele poszczególnych krajów mieli możliwość zaprezentowania swoich narodowych potraw, napojów, zwyczajów, tańców oraz różnych ciekawostek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.