Rozstrzygnięcie Konkursu Studenckiego NIKISZ 4.0

W dniu 25 czerwca br. w Muzeum Historii Katowic, Oddział Nikiszowiec, odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie Konkursu Studenckiego NIKISZ 4.0 Miasta Katowice na opracowanie wariantowych Strategii rozwoju wraz z Koncepcjami przestrzennego zagospodarowania dla obszaru po byłej KWK Wieczorek w dzielnicy Nikiszowiec.

Konkurs został zainicjowany przez pracowników Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych UE Katowice i był prowadzony przy współpracy z Katedrą Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Śląskiej (PŚ) oraz Wydziałem Rozwoju Urzędu Miasta Katowice.

W konkursie uczestniczyły interdyscyplinarne zespoły studentów specjalności Programowanie Rozwoju Miast, Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz kierunku Architektura Politechniki Śląskiej prowadzone przez dr hab. Adama Drobniaka, prof. UE, dra Radosława Cyrana, dr hab. inż. arch. Michała Stangla, prof. PŚ oraz mgr inż. arch. Annę Lessaer (PŚ).

Nagrodę główna 'grand prix' zdobył zespół w składzie: Anna Ciaś (UE), Natalia Pawlik (UE), Weronika Urbańczyk (UE), Aleksandra Pradelok (PŚ), Aleksandra Mazur (PŚ), Karolina Gil (PŚ).

Wyróżnienia otrzymali:
Paulina Antczak (UE), Anna Pielecka (UE), Łukasz Richter (UE), Natalia Puchała (PŚ), Kinga Zając (PŚ), Kamila Czerw (PŚ) oraz Klaudia Wypiór (UE), Tadeusz Miśkiewicz (UE), Lukasz Zybała (UE), Magdalena Szmidt (PŚ), Sabrina Tkaczuk (PŚ), Weronika Piotrowska (PŚ).

Nagrody wręczył laureatom Wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun.

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim studentom, którzy wzięli udział w Konkursie NIKISZ 4.0!