UE na EAIE

Dobiegła końca 25. Konferencja EAIE. Liczymy na to, że dzięki nawiązanym kontaktom poziom internacjonalizacji naszej Uczelni będzie jeszcze wyższy.

13 września br. odbyło się oficjalne zamknięcie, podczas którego wystąpił futurysta Jack Uldrich, który poprowadził wykład o tym, jak zmieniające się trendy w edukacji wpływają na relacje student-wykładowca. Jack Uldrich jest niezależnym badaczem, mówcą i autorem bestsellerów książkowych.

W uroczystym otwarciu konferencji, które miało miejsce 10 września br. uczestniczyli przedstawiciele Ambasady Polski w Turcji, Ministerstwa, FRSE oraz władze i pracownicy ponad 20 polskich uczelni. Podczas wydarzenia naszą Uczelnię reprezentowali: Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą Prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu Prof. UE dr hab. Sławomir Smyczek, Dominika Janik-Hornik (Biuro Międzynarodowej Wymiany Studentów) oraz Edyta Lachowicz-Santos (Biuro Promocji i Nowych Mediów), która poprowadziła sesję pt.: "Magic triangle: partnerships between universities, employers and alumni" dla uczestników konferencji z całego świata.

Podczas EAIE oferta polskich uczelni zaprezentowana została na przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji stoisku Ready, Study, GO! Poland. Odwiedzający targi mogli uzyskać oficjalne informacje o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce.

W tegorocznej konferencji wzięło udział ponad 4000 osób z ponad 80 krajów, odbyło się 134 sesji, 32 warsztaty oraz kilkanaście innych wydarzeń. Jak co roku konferencji towarzyszyły targi edukacyjne (największe w Europie), które gromadzą ponad 200 wystawców z całego świata.