UE na EAIE

W dniach 10-13 września br. w Istanbule przedstawiciele naszej Uczelni biorą udział w corocznej konferencji EAIE - European Association of Higher Education. To największa tego typu konferencja w Europie.

Podczas EAIE oferta polskich uczelni zaprezentowana została na przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji stoisku Ready, Study, GO! Poland. Odwiedzający targi mogli uzyskać oficjalne informacje o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce.

W uroczystym otwarciu konferencji uczestniczyli przedstawiciele Ambasady Polski w Turcji, Ministerstwa, FRSE oraz władze i pracownicy ponad 20 polskich uczelni. Naszą Uczelnię reprezentują: Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą Prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu Prof. UE dr hab. Sławomir Smyczek oraz Edyta Lachowicz-Santos (Biuro Promocji i Nowych Mediów) i Dominika Janik-Hornik (Biuro Międzynarodowej Wymiany Studentów).

10 września br. odbyła się wizyta w partnerskich uczelniach i Międzynarodowe Forum dla Uczelni i Pracodawców. 12 września br. spotykamy się z przedstawicielami naszych uczelni partnerskich. Edyta Lachowicz-Santos podczas konferencji poprowadziła również sesję pt.: "Magic triangle: partnerships between universities, employers and alumni" dla uczestników konferencji z całego świata.

W tegorocznej konferencji bierze udział ponad 4000 osób z ponad 80 krajów, odbywa się 134 sesji, 32 warsztaty oraz kilkanaście innych wydarzeń. Jak co roku konferencji towarzyszą targi edukacyjne (największe w Europie), które gromadzą ponad 200 wystawców z całego świata.