Wernisaż wystawy fotografii Nili Epstein w CINiBA

W dniu 22 maja br. wieczorem w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się wernisaż wystawy fotografii "Okna polsko-izraelskie" Nili Epstein, będący wydarzeniem towarzyszącym uroczystemu nadaniu tytułu Doktora Honoris Causa Prof. Szewachowi Weissowi. Galeria zdjęć

Wystawę można oglądać do 6 czerwca. Nili Epstain (Aravot) jest tworzącą w Jerozolimie artystką o polskich korzeniach. Jej ulubione techniki to pastel i ołówek, a ulubionym obiektem malarskim są krajobrazy Jerozolimy. Jest znana również jako fotograf uwieczniający przemijające otoczenie życia człowieka, na przykład okna, domy i miejskie pejzaże Polski i Izraela. Wystawia swoje prace w wielu krajach, m.in. w Polsce, w której miała wystawy w Krakowie, Tykocinie, Częstochowie, Warszawie i Bielsku Białej.

Prof. Szewach Weiss, Nili Epstain (Aravot)