Wioska Globalna

27 września br. na naszej Uczelni odbyła się Wioska Globalna (ang. Global Village) dla ponad 170 studentów zagranicznych z 27 krajów. Była to największa Wioska Globalna w naszej historii. Studenci prezentowali swoje narodowe stroje, tańce, potrawy i napoje. Mieli też okazje do spróbowania polskich pierogów i domowej szarlotki przygotowanej przez polskich studentów.

Wioska Globalna jest punktem kulminacyjnym na zakończenie Orientation Week dla studentów zagranicznych, którzy przyjechali na naszą Uczelni w ramach wymiany studenckiej oraz Tygodnia Interacyjnego dla studentów zagranicznych, którzy podejmą kształcenie na studiach 1 i 2 stopnia w j. angielskim i polskim.

Orientation Week przygotowany został przez studentów z ESN UE Katowice, a Tydzień Integracyjny przez AEGEE Katowice przy współpracy z Zespołem Promocji Zagranicznej w Biurze Promocji i Nowych Mediów przy finansowaniu Biurem Międzynarodowej Wymiany Studentów

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.