Prof. dr hab. Sławomir Smyczek

Biogram

Urodził się w Bielsku-Białej. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W Uczelni zdobył także stopień doktora nauk ekonomicznych (2000 roku) oraz doktora habilitowanego (2008 roku). Jego praca habilitacyjna pt. "Modele zachowań konsumentów na rynku usług finansowych" została wyróżniona w 2010 roku nagrodą Prezesa Rady Ministrów. W Uczelni jest zatrudniony od 1996 roku. Obecnie pracuje w Katedrze Badan Konsumpcji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Pełnił funkcję prodziekana Wydziału Zarządzania.

Prowadzi wykłady w wielu ośrodkach akademickich w kraju i za granicą. Pracował w Banku Śląskim SA, był członkiem rad nadzorczych firm działających w przemyśle ciężkim, a także ekspertem z dziedziny marketingu dla małych średnich przedsiębiorstw. Jest koordynatorem i wykonawcą wielu projektów naukowych i dydaktycznych w kraju oraz za granicą.

Naukowo zajmuje się obecnie przede wszystkim zagadnieniami zachowań konsumentów, konsumeryzmu oraz marketingowej działalności podmiotów rynkowych. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem ogrodów.