Prof. UE dr hab. Robert Tomanek

Biogram

Urodził się w Gubinie. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, w której zdobył także doktorat (1995 roku) oraz habilitację (2003 roku). W Uczelni jest zatrudniony od 1987 roku. Pełnił funkcję prodziekana Wydziału Ekonomii, a w kadencji 2008-2012 prorektora. Jest profesorem w Katedrze Transportu.

Przewodniczący Komisji Transportu PAN o/Katowice, wchodzi w skład komitetu redakcyjnego miesięcznika "Transport Miejski i Regionalny" oraz rady naukowej kwartalnika "Transport Problems". W latach 1992-1997 zastępca dyrektora (ds. marketingu) Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Naukowo zajmuje się obecnie przede wszystkim zagadnieniami ekonomiki transportu oraz logistyki miejskiej (zbiorowym transportem miejskim). Hobbystycznie interesuje się pływaniem i psami.