Dzień z Uniwersytetem Ekonomicznym w Kryrach

W dniu 2 grudnia 2016 r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) "Dzień z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach". Spotkanie odbyło się w ramach podpisanej w bieżącym roku umowy o wzajemnej współpracy.

Dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbyły się warsztaty, które poprowadzili:

• dr Katarzyna Olejko (Wydział Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku), wykład i warsztaty interaktywne pt. "Nie kupuj kota w worku" (tematyka jakości informacji ekonomicznej)
  • dr Piotr Hanus (Wydział Zarządzania w Katowicach, opiekun Szkoły z ramienia Uniwersytetu), interaktywne warsztaty pt. "Co to jest logistyka?",
  • Naukowe Koło Logistyki "DIALOG", które reprezentowali studenci: Monika Hankus, Natalia Malik, Martyna Pietrucha oraz Marek Kozień; studenci Koła przeprowadzili warsztaty interaktywne z "Ekologistyki" dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej.

Na zakończenie dla wszystkich uczniów Gimnazjum dr Piotr Hanus wygłosił wykład związany innowacyjnością i z wybranymi postaciami sławnych innowatorów.

Uczestnicy spotkania z ramienia Uniwersytetu dziękują za bardzo gościnne przyjęcie:

• Dyrekcji Szkoły, Dyrektor mgr Annie Antończyk oraz Wicedyrektor mgr Agnieszce Ciwis,
  • organizatorce spotkania - mgr Jolancie Prządce,
  • całemu Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach.