Wykład otwarty: Możliwości rozwoju zawodowego osób młodych na współczesnym rynku pracy

Wykład poprowadzi pan Grzegorz Gołąbek – kierownik działu ds. Szkoleń i Programów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku. Jest on absolwentem studiów podyplomowych z zakresu poradnictwa zawodowego na Uniwersytecie Warszawskim, magistrem politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, krajowym ekspertem Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), którego celem jest aktywizacja osób młodych do 29 roku życia. Jest również absolwentem wielu szkoleń i kursów z zakresu wiedzy o rynku pracy. Ponad dwudziestoletni staż pracy w służbach zatrudnienia. Współtwórca Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego – lokalnego partnerstwa na rzecz planowania i rozwoju zawodowego zrzeszającego 13 instytucji rynku pracy, edukacji oraz organizacji przedsiębiorców. Zainteresowania zawodowe koncentrują się m.in. wokół możliwości wsparcia rozwoju zawodowego osób bezrobotnych, pracowników i pracodawców.

Wykład odbędzie się 10 stycznia 2017 r. o godz. 11.40 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku i skierowany jest do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.