Z wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim

W dniu 28.11.2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, w ramach porozumienia o współpracy podpisanego pomiędzy szkołą a Wydziałem Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Katarzyna Olejko wygłosiła wykład  pt. Rachunkowość - współczesny język biznesu.

Uczestniczący w wykładzie uczniowie klas III i IV technikum ekonomicznego mieli okazję spojrzeć na rachunkowość z nieco innej perspektywy. Prowadząca wykład scharakteryzowała, potencjalnych odbiorców informacji finansowej zawartej w sprawozdaniu finansowym oraz w wewnętrznych sprawozdaniach zarządczych, a także przedstawiła  praktyczne sposoby wykorzystania informacji sprawozdawczej. Spotkanie miało interaktywny charakter, a młodzież mogła zadawać na bieżąco pytania.

W drugiej części spotkania dr Katarzyna Olejko przybliżyła młodzieży charakter pracy audytora wewnętrznego. Podkreśliła jak duże znaczenie dla efektywnej pracy audytora ma wiedza na temat zasad i metod prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa.