Przejdź do menu Przejdź do treści

Statuetka

Laureaci Konkursu "Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach" otrzymają specjalną statuetkę zaprojektowaną przez katowickiego artystę. 

Autorem projektu Statuetki jest Jan Kuka, urodzony w 1985 roku w Katowicach. Dyplom w 2010 roku na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Od 2010 roku pracownik krakowskiej ASP związany z Katedrą Projektowania Architektoniczno-Rzeźbiarskiego. Uczestnik i laureat wielu konkursów architektoniczno-rzeźbiarskich. W swoim dorobku ma takie realizacje jak Pomnik Henryka Sławika i Józefa Antalla Seniora w Katowicach oraz Mauzoleum-Panteonu na warszawskich Powązkach Wojskowych.

W autorskim zamyśle, forma rzeźby przedstawia kogoś nieprzeciętnego w drodze na szczyt. Abstrakcyjna kompozycja oparta na prostym geście plastycznym, odnoszącym do zjawisk formalnych, inspirowanych estetyką wykresów spotykanych w opracowaniach ekonomicznych. Forma rzeźby pozwala na mnogość interpretacji, dla jednych może przedstawiać kogoś wybijającego się z tłumu, innym może narzucić skojarzenie z diamentem. Jednak w założeniu kompozycja powinna narzucać skojarzenia przywołujące na myśl jednostkę wyjątkową. - podkreśla Jan Kuka.  

Jan Kuka

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca