16. Akademia Biznesu – bezpłatne szkolenia i warsztaty dla studentów i absolwentów naszej Uczelni

Ruszają zapisy na bezpłatne szkolenia i warsztaty organizowane przez Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w ramach 16. Akademii Biznesu | Ilość miejsc ograniczona | Uczestnicy otrzymają Zaświadczenia |

TEMATYKA:

27.11.2018, godz. 10:00 - 15:00

Działaj w grupie – osiągaj efekty. Trening umiejętności pracy zespołowej,

Librus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Cele szkolenia:

Podczas warsztatu nauczysz się:

• czym różni się grupa od zespołu,
  • jakie są zasady i specyfika pracy grupy,
  • jaka jest Twoja rola w grupie,
  • jakie są Twoje słabe i mocne strony podczas działania zespołowego,
  • jak efektywnie pracować zespołowo.

Program:

Umiejętność pracy zespołowej jest jedną z kompetencji, które zazwyczaj nie są aktywnie rozwijane w czasie studiów i które absolwenci muszą szybko w sobie wypracować, rozpoczynając karierę zawodową.

Dlatego już teraz warto rozpocząć trening pracy zespołowej i przekonać się, jakie ma się w tym zakresie mocne i słabe strony oraz co warto rozwijać.

1. PRZESZKODY W PRACY ZESPOŁOWEJ
  2. CZYM JEST ZESPÓŁ?
  3. EFEKT SYNERGII
  4. ROLE ZESPOŁOWE
  5. WIEMY, JAK PRACOWAĆ.

Szkolenie poprowadzi:

• Edyta Dendra – Specjalista ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w firmie Librus, z wieloletnim doświadczeniem w rekrutacjach dla sektora IT. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu branży IT i od 5 lat zajmuje się szkoleniami dotyczącymi kompetencji miękkich i umiejętności menadżerskich.

ZGŁOSZENIA

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

28.11.2018, godz. 11:30 - 14:00

Sprawdź czy jesteś przedsiębiorczy z wykorzystaniem gry edukacyjnej Projektor,

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

29.11.2018, godz. 9:00 - 13:00

Osoby niepełnosprawne na rynku pracy. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – formy wsparcia i korzyści dla pracodawców,

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie

Cele szkolenia:

Zwiększenie świadomości dot. sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy i pogłębienie wiedzy na temat korzyści wynikających z zatrudniania osób niepełnosprawnych

1. Powitanie.
  2. Wprowadzenie do tematu - podstawowe pojęcia związane z osobami niepełnosprawnymi na rynku pracy.
  3. Sytuacja osób niepełnosprawnych na krajowym i regionalnym rynku pracy - rys historyczny i obecne wyzywania.
  4. Podstawowe formy wsparcia w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – PFRON oraz Publiczne Służby Zatrudnienia (Urzędy Pracy).
  5. Projekty Współfinansowane z PFRON i EFS jako forma aktywizacji oraz rehabilitacji zawodowej.
  6. Pytania, otwarta dyskusja.
  7. Zakończenie.

Szkolenie poprowadzą:

• Angelika Foks: z wykształcenia socjolog, specjalista: doradca zawodowy w projektach unijnych w firmach prywatnych, który ma doświadczenie z osobami wykluczonymi społecznie, animator społeczny i trener pracy w Fundacji Fazon
  • Tomasz Jędrysik: specjalista - doradca zawodowy, pośrednik pracy, certyfikowany trener zarządzania z wieloletnim doświadczeniem w Publicznych Służbach Zatrudnienia, Instytucjach Szkoleniowych i firmach zajmujących się wsparciem zawodowym osób niepełnosprawnych. Obecnie doradca zawodowy/job coach w Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

29.11.2018, godz. 13:30 - 15:30

VBA – czyli jak wykorzystać możliwości Excela w firmie?

COGITOR

Cele szkolenia:

Zaznajomienie uczestników z możliwościami jaki oferuje Excel i jego wbudowany język VBA i pokazanie, że korzystanie z tego narzędzia jest możliwe dla każdego. Zademonstrowanie jak przeciętny użytkownik, może ułatwić sobie codzienne zadania i zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Szkolenie dla osób co najmniej na poziomie średnio-zaawansowanym. Dobrze gdy uczestnicy znają tabele przestawne.

1. Rejestrator Makr
  2. Elementy składni języka
  3. Proste triki i rozwiązania, które dają niesamowite oszczędności.
  • Jeśli jesteś już długoletnim użytkownikiem Excela, a w swojej codziennej pracy wykonujesz mnóstwo “powtarzalnych czynności” które chciałbyś zautomatyzować i robić za pomocą pojedynczego kliknięcia… by mieć czas na inne rzeczy…
  • Jeśli chciałbyś zacząć swoją nową pracę, mając pewność, że Twoje umiejętności są na tyle duże, że w sposób komfortowy wykonasz każde polecenie przełożonego czy prośbę kolegi/koleżanki z pracy.
  • Jeśli masz poczucie, że wiedza dotycząca Excela wyniesiona ze studiów jest niewystarczająca i tak naprawdę nie wiesz jakie możliwości oferuje ten program i jak w pełni wykorzystać go do rozwoju własnej kariery.
  • Jeśli chciałbyś przeszkolić swoich pracowników i chciałbyś, żeby zdobyli praktyczną wiedzę, która jest im rzeczywiście potrzebna, aby pracowali sprawnie i komfortowo… oszczędzając czas.

To szkolenie jest dla Ciebie!!

Prowadzący:

• Piotr Majkowski - wykładowca/trener, specjalizuje się w nauczaniu programu Microsoft Excel, matematyki, statystyki i dziedzin pokrewnych. Ma wieloletnie doświadczenie zarówno w szkoleniach dla małych firm jak i wielkich międzynarodowych korporacji. Uczy konkretnych umiejętności i jego zajęcia nie mają nic wspólnego z "suchą teorią". Przekazuje przydatną wiedzę, sprawdzoną w praktyce i zaraża pasją do Excela… często takie osoby, które się nawet tego nie spodziewają.

Miejsce szkolenia:

sala 224A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ul. Bogucicka 3.