Oferty pracy

Operational Controller - Postgraduate Program

Pubikacja od
07.10.2021
Publikacja do
20.12.2021
Firma / Employer
Autoneum Poland Sp. z o.o.

Autoneum jest globalnym i technologicznym liderem w dziedzinie rozwiązań do zarządzania akustyką i termiką w pojazdach. Jako partner producentów pojazdów osobowych na całym świecie, Autoneum dostarcza wielofunkcyjne komponenty i technologie do ochrony przed hałasem i ciepłem, tym samym podnosząc komfort i wartość pojazdu. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i unikalnej wiedzy technologicznej, Autoneum opracowuje i produkuje systemy i komponenty do komory silnika, podwozia, podłogi i nadwozia pojazdów. Klienci Autoneum to wiodący producenci samochodów na głównych rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji. Globalna obecność i bycie blisko klienta jest nie tylko kluczowym czynnikiem sukcesu, ale także zasadniczą przewagą konkurencyjną. W związku z tym firma, której główna siedziba mieści się w Winterthur w Szwajcarii, obsługuje i prowadzi badania i rozwój na skalę globalną: Autoneum jest reprezentowane w około 50 lokalizacjach, w ponad 20 krajach i zatrudnia na całym świecie ponad 13 000 pracowników.

Katowice

Wymagane doświadczenie:

  • Efektywne planowanie
  • Zdolności organizacyjne
  • Jasne i efektywne komunikowanie się na różnych poziomach organizacyjnych
  • Niezależny styl pracy

Wymagane kwalifikacje:

  • Ukończone studia z zakresu Finansów
  • Dobra znajomość założeń IFRS oraz podstawowa lokalnych GAAP typowych dla EU
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
Zakres obowiązków / Job Description
  • Podstawowym celem tego stanowiska jest wsparcie procesu zamknięcia miesiąca/roku oraz aktywne uczestnictwo w przygotowaniu planów finansowych.
  • Ponadto będziesz odpowiedzialny za sporządzanie analiz finansowych ze szczególnym uwzględnieniem analiz porównawczych zaraportowanych wyników finansowych w stosunku do prognoz.
  • Dodatkowo będziesz odpowiedzialny za stałe monitorowanie systemu prognostycznego z punktu widzenia poprawności danych wprowadzanych w różnych narzędziach finansowych.
  • Wreszcie, co nie mniej ważne, będziesz odpowiedzialny za inicjatywę całego doskonalenia, śledząc wpływ ekonomiczny.

Obowiązki:
Decyzje:

  • Monitorowanie terminowości raportowania finansowego
  • Przegląd i ulepszanie istniejących raportów
  • Przegląd akcji ciągłego doskonalenia z pkt widzenia formalnej poprawności i merytorycznej zasadności
  • spodziewanych efektów.

Główne zadania:
Kontroling operacyjny:

  • Przygotowanie pakietu sprawozdawczego dla BGEU Operational Controlling oraz wsparcie w przygotowaniu analizy ad hoc;
  • Monitorowanie terminów i miesięcznych instrukcji dla poszczególnych fabryk zgodnie z wytycznymi kierownika działu
  • Utrzymywanie korporacyjnej bazy danych cenowych, zbieranie informacji o nowych pozycjach i przeglądanie okresowych aktualizacji
  • Wspieranie walidacji działań w zakresie ciągłego doskonalenia; zapewnianie aktualności informacji w
  • narzędziu monitorowania, przeprowadzanie kontroli krzyżowych z innymi narzędziami finansowymi (planowanie nakładów inwestycyjnych) i przygotowywanie na ich podstawie prezentacji;
  • Wsparcie w walidacji danych przekazanych przez nasze podmioty w narzędziu raportowania (HFM)
  • Wspieraj kluczowe procesy planowania krótko i długoterminowego poprzez przygotowanie szablonu,
  • gromadzenie danych historycznych i przegląd otrzymanych informacji w celu zapewnienia prawidłowego stosowania instrukcji.)

Kontroling biznesowy:

  • Kalkulacja projektu dla przyszłej działalności dla konkretnych producentów/ klientów
  • Bycie Partnerem Biznesowym dla kierownika projektu we wszystkich sprawach związanych z finansami
  • Ocena uzasadnień biznesowych dla przyszłych produktów lub klientów
  • Analizowanie rzeczywistej zyskowności projektów vs założenia ofertowe
  • Kontroling projektów (w tym porównania rzeczywistych wyników vs założenia)

Oferujemy / Job Benefits
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku,
  • Prywatna opieka medyczna - możliwość dołączenia na preferencyjnych warunkach oraz włączenia członków rodziny/ partnera,
  • Ubezpieczenie grupowe - możliwość dołączenia na preferencyjnych warunkach,
  • Benefity Funduszu Socjalnego,
  • Elastyczne godziny pracy (zaczynamy między 7 a 9),
  • Karta sportowa (możliwość dołączenia na preferencyjnych warunkach),
  • Dobra atmosfera pracy,
  • Możliwość używania języka angielskiego na co dzień,
  • Możliwości udziału w szkoleniach i rozwoju

Prosimy o przesłanie aplikacji w języku angielskim

Cały etat
Rodzaj umowy / Contract Type
Umowa o pracę

 rekrutacja.pl@autoneum.com

Liczba wakatów
1